خرده فروشی | ورود به دنیای مدرن فروشگاهی | Retailand  وارد شوید

ثبت نام کنید

مدیرعامل فروشگاه شهروند میگوید شرایط تامین کالا بحرانی است'

تاریخ خبر:شنبه 1397/04/30

 

 

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ مسعود سریع القلم در واکنش به خبر گران فروشی شهروند به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: گران فروشی در شهروند محال ممکن است. برخی اوقات اجناسی را با قیمت پایین تر از خرده فروشی های سطح شهر از تامین کنندگان می خریم و خودمان نیز آن را با تخفیف ۵ تا ۱۵درصدی به مشتریان عرضه می کنیم. این اتفاقات ممکن است برای تعدادی از کالاها در بعضی زمان ها بیفتد، در نتیجه اگر در زمانی ما تخفیف نداشتیم و فروشگاه های دیگر داشتند به معنی گران فروشی ما نیست نوع سیستم فروش متفاوت است. شهروند تنها خرده فروشی است که به نهاد عمومی بالاتر وابسته است؛ در نتیجه نظارت بر ما در سطح بالایی صورت می گیرد. 

 


وی در ارتباط با این شایعه که«شهروند تمام اجناسش را خرید قطعی می کند در حالی که ممکن است بعضی اجناس ضرردهی بالایی داشته باشند» نیز اظهار کرد: ما هیچ خرید قطعی نداریم و تمام اجناس ما امانی هستند مگر اجناسی مثل برنج هندی، روغن و غیره که از بازرگانی دولتی تهیه می کنیم، مابقی با پاکت دربسته و از طریق مزایده تامین می شود. 

 سریع القلم با اشاره به وضعیت نامناسب شرکت های تولیدی همزمان با درهم ریختگی اقتصاد کشور، نیز تاکید کرد: به دلیل شرایط اقتصادی کشور و نوسانات ارزشی تولیدات شرکت ها کاهش پیدا کرده است و ما هم برای تامین کالاهای فروشگاه با مشکل مواجه شده ایم، در حال حاضر شرایط تامین کالا بحرانی است. 

 

 


مدیرعامل فروشگاه شهروند در انتقاد به تخریب این فروشگاه با انتشار خبر گران فروشی، گفت: فروشگاه های زنجیره ای فقط ۴درصد اقتصاد خرده فروشی را شامل می شود و ۹۶درصد مردم از ۱۳۰هزار سوپرمارکت درون منطقه ای خرید می کنند. 

 


او اضافه کرد: شهروند تنها فروشگاهی است که وقتی زمان مصرف کالا به سه چهارم عمر خود می رسد از رده خارج می شود اما فروشگاه های دیگر با یک سوم عمر یک کالا آن را با ۵۰درصد تخفیف به فروش می گذارند. 

 


سریع القلم ادامه داد: در دوره جدید ۱۰۰شرکت داخلی به فهرست تامین کننده های ما اضافه شده است و در حال بازسازی ارتباطمان با تامین کننده ها هستیم. همچنین فروش ما طی چهارماه گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است. 

 


مدیرعامل شهروند در ارتباط با فروش بن تقلبی در شهروند نیز اظهار کرد: یک مورد بن تقلبی هم نداشتیم. بن های ما را بانک ملی چاپ می کند و بارکد مخصوص دارد. اتفاقی که حدود دوماه پیش افتاد و برخی از بن های خریداران خوانده نمی شد در اثر اشکالات دستگاه کنترل کننده بن بود که به سرور وصل نمی شد.